Articles by: admin

by / on October 21, 2017 at 6:01 pm / in Lajme

Zbulohet diçka tronditëse për Millosheviqin, ky dokument po e tronditë Serbinë

Veprat e tij ç’njerëzore kanë treguar se Sllobodan Millosheviq ka patur probleme psikike. Por, sëmundjet e tij tashmë janë vërtetuar edhe me letra. Radmilo Bogdanovic, ish zyrtar i Republikës Federale Jugosllave ka zbuluar dokumente që vërtetojnë sëmundjen e ish presidentit Millosheviq, shkruan Indeksonline. Në raportin shëndetësor thuhet se Millosheviq vuante nga shizofrenia dhe diabeti. Raporti mjekësor ishte lëshuar dy vite […]

Read more ›
by / on October 21, 2017 at 5:35 pm / in Lajme

Sulm në Mynih të Gjermanisë, ka të lënduar

Një person me thikë i paidentifikuar ka sulmuar dhe plagosur disa njerëz në qendër të Mynihut, raportoi policia lokale, duke shtuar se autori i krimit është ende i lirë. Policia vendore u tha banorëve të mos largoheshin nga shtëpitë e tyre. I dyshuari është përshkruar si një njeri në të 40-at, raporton “Russia Today”, transmeton Periskopi.

Read more ›
by / on October 12, 2017 at 11:12 pm / in Lajme

‘Erdogan prish raportet me Kosovën dhe Shqipërinë, ja arsyeja’

Ministri i Tregtisë i Serbisë, Rasim Lajiq, tha sot se nuk e di nëse në takimin e presidentëve të Serbisë dhe Turqisë, Aleksandar Vuçiq dhe Recep Tayyip Erdogan, është folur edhe për Kosovën. “Marrëdhëniet e Turqisë me Kosovën dhe Shqipërinë nuk janë ato që ishin disa vite më parë. Kjo situatë ndryshoi në mënyrë dramatike nga përpjekja grusht shtetit në […]

Read more ›