Kuriozitete

by / on February 11, 2018 at 3:48 pm / in Kuriozitete

LAJMI I FUNDIT :Bie avioni, dhjetra të vdekur,njeri nder ta reperi i njohur shqiptar (Video)

Një avion me 65 pasagjerë është rrëzuar pak minuta më parë në kryeqytetin e Rusisë, Moskë. Mësohet se avioni i tipit AN-128 u rrëzua vetëm pak minuta pas ngritjes në ajër duke shkaktuar vdekjen e 65 pasagjerëve dhe 6 anëtarëve të stafit,përcjell Albeu.com. Autoritetet kanë filluar hetimin për gjetjen e shkaqeve të aksidentit fatal.:njeri nder ta reperi i njohur shqiptar […]

Read more ›
by / on February 10, 2018 at 10:22 pm / in Kuriozitete

I Fejuari Luante Me Letra Unë E Egërsova Egërsisht

Pasi bëmë pak muhabet mua nuk po me duroheshe që të ngeleshim vetëm, po e shikoja ne sy dhe e pash qe edhe atij i pëlqeja se i ngelen sytë te gjoksi im. Nuk kaloi as gjysëm ore nga momenti qe ishim takuar dhe nuk po me durohej dot,doja ta puthja ta kafshoja dhe te beja seks pa mbarim me […]

Read more ›
by / on February 10, 2018 at 8:14 pm / in Kuriozitete

LAJMI FUNDIT: Miratohet projektligji për patent-shofer, këto janë çmimet dhe rregullat e reja… (Foto)

Komisioni parlamentar për Zhvillim Ekonomik ka miratuar projekt ligjin për Patentë Shofer. Kurse me projektligj parashihet numri i orëve për teori dhe praktikë për patentë shofer, numri i orëve për teori është shtuar nga 16 në 20, kurse për mësime praktike është shtuar nga 20 në 30 orë, por një lajm i keq është se kemi një ndryshim tek cmimet […]

Read more ›
by / on February 10, 2018 at 8:11 pm / in Kuriozitete

Lajm Tronditës: E mbani mend shqiptarin me “Audi” të verdhë që terrorizoi Italinë? shikoni se cfarë ka ndodhur me të, do ti vëni duart në kok (FotoVideo)

Shqiptari që u arrestua në dhjetor të vitit të kaluar pasi duke udhëtuar me një ‘Audi’ të verdhë terrorizoi Italinë, është dënuar me 2 vjet e 6 muaj burg. 36-vjeçari, Vasil Rama, vodhi ‘Audin’ dhe terrorizoi Italinë, ndërsa arriti që t’i shpëtoi edhe policisë. Ndërsa, ai u arrestua vetëm një vit më vonë në Greqi nga policia, dhe ndodhi ngjarja […]

Read more ›
by / on February 7, 2018 at 9:59 pm / in Kuriozitete

Kosovë – Shqipëri, shumë politikë por pak ekonomi

Me gjithë pretendimin e të dy qeverive se ka pasur përparim, mbledhja e katërt e përbashkët që u mbajt në Korçë ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë duket si përsëritje e takimeve të mëparshme, të cilat nuk sollën një bilanc të qartë të arritjeve Dhe në takimin e katërt, qeveritë e dy vendeve sërish premtuan heqje të barrierave kufitare për tregtinë dhe […]

Read more ›